Zarzadzanie kapitalem ludzkim na przykladzie

Zarządzanie zasobami ludzkimi jest ważną dziedziną. Brak umiejętności w ostatnim zakresie doprowadził już niejedną firmę do końcu. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem pomocnym jest tak istotne?

Pracownik musi czuć się znacznie w spółce Przede wszystkim należy się zastanowić, czym właściwie istotnie jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy są błędne przeświadczenie, iż zarządzanie zasobem dobrym to nic innego jak manipulacja. Prawo jest jednak taka, że sztuką tej gałęzi sklepu jest przede każdym wprowadzenie do tego, aby pracownik czuł się znacznie w bliskiej firmie. Jak powiedział Andrew Carnegie, przemysłowiec będący własnego czasu drinkiem z najbogatszych ludzi na świecie: „ludzie robią za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli okażesz im wpływ, nagrodzisz pochwałą i uznaniem”.

System motywacji i satysfakcji W praktyce zarządzanie kapitałem ludzkim polega na ostatnim, aby stosować metodę nagród i motywacji. Należy przede wszystkim o to, żeby pracownik dobrze czuł się w swej firmie, bo wtedy zwykle z niego będzie zależała sprzedaż, produkcja oraz dochody. Należy zrozumieć, że polski biznes składa się z pracowników, którzy są niczym organy w ciele człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie prawidłowo funkcjonować. Należy też zrozumieć, że motywacją nie są tylko premie gotówkowe (które zapewne są potrzebne, kierują do popularniejszego przywiązania pracownika do bliskiej firmy), ale także premie słowne. Dobrym stylem jest polecanie pracownika za dobrze przygotowaną pracę, wznoszenie się do niego z szacunkiem i przyjaźnią. Z pozostałej jednakże strony powinniśmy wiedzieć, iż mamy obowiązek wytknąć błąd osobie, jaka nie wykonuje należycie swoich celów, by w konsekwencji, jeżeli nasze ogłoszenia nie pomogły, rozwiązać ją oraz otrzymać bardziej odpowiedniego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w praktyce Pracowałam raz w firmie, z jakiej wcześniej zwolniła się pewna kobieta. Powód zdjęcia stanowił wysoce przydatny – nie czuła się tak w nazwie, miała doświadczenie, że szef nie kojarzy się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał zdania o określonym zarządzaniu materiałem ludzkim. Po kilku tygodniach kobieta, jako że miała duże kwalifikacje, dostała pracę na odpowiednim stanowisku w konkurencyjnej firmie. I teraz prawie miesiąca później prezes zaczął do niej wydzwaniać z prośbą o powrót do karierze i obietnicami większych zysków. I rozumiecie co dokonała ta kobieta? Odmówiła, bo w tamtej firmie atmosfera była o moc lepsza, oraz ona odczuwała się tam lepiej. Podsumowując, sposobem na prawdziwe gospodarowanie zasobami pomocnymi istnieje nie tylko oferowanie premii, lecz też umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w działalności, bo szczęśliwy pracownik pracuje lepiej.