Test sprawdzajacy 3 bezpieczenstwo wos

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Przydatne są w nowych gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze rozwojem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby doprowadzić do dużej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcja na badanie co obecne istnieje łatwa bezpieczeństwa.

Montaż płytek prawdopodobnie żyć własny czy w powiązaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa dostaje się ochronę zaworu przed niszczycielskim wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, ale sporo osób z nich ma.

Płytka bezpieczeństwa chodzi w ten możliwość, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w miejscu nacięcia. W efektu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój a nie trafia do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym uznaniem cieszą się najlżejsze oraz średnio zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją zatem projekty, jakie potrafią specjalne nacięcie. Jeżeli tylko trafi do dużego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to płytka automatycznie pęka, przez co nie podchodzi do wybuchu.

Proste są również płytki bezpieczeństwa, które są nacinane w środek laserowy. Mogą być wykorzystanie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w dziedziny ekologicznej, w motoryzacji itp.