Miniaturyzacja produkcji

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego odpowiedniego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, nowe technologie zaczęły badać i wzmacniać inne rzeczy życia. Twórcy maszyny liczącej nie spodziewali się jak wysoką marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie wszystek nosi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Psorilax

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na znacznych firmach kończąc - wszędzie ważne są mniej lub bardziej rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie efektów i strat nie musi już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest popierana przez odpowiednie oprogramowanie. W małych firmach, być może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o wiele przyjemnie i właściwie jest skorzystać dedykowanego systemu. Dobrym modelem jest oprogramowanie symfonia, które ma w prostej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w współczesnym i księgowość.

Doskonałym przykładem wykorzystania technik są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola mężczyznę istnieje obecnie słaba i zatrzymuje się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz dużo kształtuje się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to zaradzą same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, i nawet uzupełnić zapasy życia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii że istnieć przerażająca, jednak powinien mieć, iż w każdej chwili można wyciągnąć wtyczkę.